Naše školka vyniká příjemným prostředím,

klidnou lokalitou a individuálním přístupem.

Něco málo o mateřské škole

Naše mateřská škola je dvoutřídní, nachází se v místní části města Kroměříže - Vážany, kde je převážně rodinná zástavba domů. Je to starší přízemní budova, která prošla rekonstrukcí prostor v roce 2016. Provoz mateřské školy začíná v 6,15 a končí v 16,00 hod.  Děti jsou rozděleny do dvou heterogenních tříd dle věku. Sociální a stravovací prostory jsou pro obě třídy společné, kde se dle harmonogramu střídají. Mateřská škola nemá vlastní jídelnu, ale pouze výdejnu. Strava je dovážena z Mateřské školy Mánesova v Kroměříži.

Školní zahrada

Za budovou je rozlehlá školní zahrada, na kterou je přístup z budovy i z ulice přes školní bránu. Na zahradě jsou vzrostlé stromy, které dodávají dostatek stínu. Zahradu využíváme za vhodného počasí celoročně k dopolednímu výchovně vzdělávacímu procesu a k pobytu venku dětí dopoledne i v odpoledních hodinách. Zahrada je vybavena několika staršími herními prvky, pískovištěm, sestavou se skluzavkou, nově vyvýšenými záhony, kde se děti seznamují se sadbou zeleniny a ovoce, venkovní kuchyňkou, kde celý rok mohou realizovat své nápady, bádat a zkoumat. Nově byla u vstupu na zahradu zrekonstruována terasa z PVC materiálu. Plocha slouží k pohybovým hrám, cvičením, posezením či vystoupení dětí. Na jaře 2023 nám na zahradě vyrostla naše nová multifunkční venkovní učebna, kterou využíváme jak ke vzdělávání, tvoření, tak k pohoštění při zahradních slavnostech či odpočinku na čerstvém vzduchu. Děti si zde také rády kreslí či povídají.